Portal Life to Cruise

Dodano: 13 października 2014

Opis projektu:

Założeniem portalu Life to Cruise było utworzenie jednolitej, rozbudowanej, wielojęzycznej platformy użytkowników i pasjonatów klasycznych samochodów. Pracę rozpoczęliśmy więc od wnikliwej analizy potrzeb potencjalnych użytkowników oraz rodzaju i charakteru funkcjonalności, jakie mogą te potrzeby realizować. W ścisłej współpracy z klientem, spółką zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii, opracowaliśmy koncepcję graficzną oraz funkcjonalną portalu. Złożyły się na nie:

  • system ogłoszeniowy, filtrowanie, wyszukiwanie i prezentowanie ogłoszeń w atrakcyjnej wizualnie formie,
  • baza wiedzy, prezentująca bardzo szczegółowe informacje o wybranym modelu auta (kody kolorów, dane techniczne, opisy, zdj?cia i filmy video)
  • dział styl życia, zawierający informacje o wydarzeniach, relacjach oraz lokalizacjach (zintegrowanych z Google Maps) związanych z szeroko pojętą tematykę aut klasycznych
  • carfolio oraz projekty, prezentujące efekty pracy użytkowników w formie opisów, filmów i zdjęć zintegrowane  z systemem oceniania i komentowania
  • elementy stricte społecznościowe (profile użytkowników, zarządzanie kontem, logowanie i rejestracja itp.)

Wszystkie elementy i funkcjonalności portalu zostały zrealizowane w 14 wersjach językowych, umożliwiających swobodny dostęp do contentu bez względu na wybrany język interfejsu.

Całość zrealizowaliśmy z uwzględnieniem aktualnych trendów w projektowaniu stron www, w tym techniki responsywnej (responsive design) pozwalającej na korzystanie z serwisu na urządzeniach mobilnych, jak smartfony, tablety itp.

Zastosowane technologie: HTML, CMS, CSS, JavaScript, MySQL, responsive design


Zobacz online